Najdroższa brosza na świecie?

The Graff Royal Star of Paris – wysadzana diamentami o łącznej masie ponad 200 karatów – prawdopodobnie to najdroższa brosza, jaką kiedykolwiek stworzono. Źródło: The Jewellery Editor
The Graff Royal Star of Paris – wysadzana diamentami o łącznej masie ponad 200 karatów – prawdopodobnie to najdroższa brosza, jaką kiedykolwiek stworzono. Źródło: The Jewellery Editor
Graff Diamonds i wyjątkowe diamenty – to synonimy. Marka jeszcze raz udowadnia nam, dlaczego jest tak postrzegana.

Jednym z niepowtarzalnych jubilerskich precjozów, jakie pojawią się na tegorocznym Biennale des Antiquaries w Paryżu we wrześniu, jest the Royal Star of Paris – Królewska Gwiazda Paryża, prawdopodobnie najdroższa brosza, jaką kiedykolwiek stworzono. Diamenty o masie ponad 100 karatów są niezwykle rzadkie. Tymczasem brosza Royal Star of Paris zawiera nie jeden, a dwa takie diamenty wagi ciężkiej o łącznej masie 271,33 karatów!

W centrum broszy znajduje się słonecznikowy żółty diament fantazyjny w szlifie poduszkowym, o kolosalnej masie 107,46 karatów. Brylant zdaje się wysyłać złote promienie we wszystkich kierunkach. Klejnot jest otoczony abstrakcyjną markazycją składającą się z diamentów w gruszkowym i brylantowym szlifie.

Ale to nie wszystko. Wisienką na torcie jest diament bez skazy koloru D (najbardziej bezbarwny kolor diamentu) w szlifie gruszkowym znajdujący się na dole broszy.

Ciekawe, ile zapłaci nabywca niezwykłej broszy?

Rafał Badowski

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s